Wiatrakowo to piękne uroczysko położone 2 km od rynku w Kazimierzu Dolnym, czyli 25 minut spacerem – żółtym, turystycznym szlakiem lub 5 minut jazdy samochodem.

Miejsce pełne spokoju, ciszy, słońca i przestrzeni, śpiewu ptaków i szumu wiatru. Odwiedzają nas tu, zwłaszcza zimą, zające, sarny a nawet lisy. Stałymi mieszkańcami są wiewiórki i popielice, a także najróżniejsze ptaki: dzięcioły, sikorki, drozdy. Zdarza się nam obserwować je z bliska gdy przebiegają przez dom, nie zwracając uwagi na stałych mieszkańców..

Wszystko to powoduje, że nawet kilka dni spędzonych u nas pozwala odpocząć od codziennego zgiełku, pośpiechu oraz zadań do wykonania na wczoraj. Nasi Goście mówią, że po dwóch dniach spędzonych na Wiatrakowie czują się wypoczęci jak po długim urlopie 🙂

Dodatkowo naszym Gościom udostępniamy:

wi-fi

– zadaszone altany, 

– trawiaste boisko,

– ogród z miejscem na ognisko 

– chata grillowa,

– wieża widokowa

– plac zabaw dla dzieci(huśtawki, piaskownicę)

– sauna (jesień-zima)

Organizujemy również:

uloterapię, seanse w domkach w pobliżu pszczół

– rejsy statkiem 

– pływanie po Wiśle tradycyjnymi łódkami, pychówkami

– wycieczki jeepami,

– przejażdżki bryczkami lub wasągiem (tradycyjny wóz regionalny),

– kuligi,

– spacery z przewodnikiem,

– catering z kazimierskich restauracji, z którymi współpracujemy,

– uroczyste kolacje i przyjęcia okolicznościowe

– szkolenia i imprezy integracyjne

– warsztaty parzenia herbaty

Wiatrakowe posiłki to kuchnia tradycyjna z elementami kuchni śródziemnomorskiej, oparta na rodzinnych przepisach i recepturach, dysponująca szerokim asortymentem przetworów owocowych i warzywnych.

Mogą Państwo również spróbować sezonowo, naszych nalewek: np.”wiatrakówki” o niezwykłym kolorze i aromacie, (przepis na nią jest pilnie strzeżony przez Gospodarza).

Scroll to Top